Runes kulinariske verden

En blogg om restauranter i inn- og utland

  • Hjem
  • Beliggenhet
    • Vis i kart
    • Norge
      • Oslo
      • Bergen
    • Sverige
      • Gøterborg
    • Danmark
      • København
    • Frankrike
      • Paris
      • Auvergne-Rhône-Alpes
      • Bretagne
      • Centre-Val de Loire
      • Grand Est
      • Nouvelle-Aquitaine
      • Occitanie
      • Pays de la Loire
    • Italia
      • Roma
      • Campania
      • Lombardia
      • Piemonte
      • Toscana
    • Spania
      • San Sebastian
    • Tyskland
      • Köln
      • Osnabrück
      • Perl Nennig
    • USA
      • New York
    • Kina
      • Hong Kong
  • Type mat
    • Italiensk
    • Spansk
    • Amerikansk
    • Indisk
    • Fransk
    • Meksikansk
    • Nordisk
    • Middelhavsmat
    • Pizza
    • Barbecue
    • Tapas
    • Hamburger
  • Prisklasse
    • Lav
    • Middels
    • Høy
  • Michelin
    • Bib Gourmand
    • En stjerne
    • To stjerner
    • Tre stjerner
  • Øvrig
    • Om bloggen
    • om bloggeren
    • Matguider
  • Kontakt
  • Hjem
  • Beliggenhet
    • Vis i kart
    • Norge
      • Oslo
      • Bergen
    • Sverige
      • Gøterborg
    • Danmark
      • København
    • Frankrike
      • Paris
      • Auvergne-Rhône-Alpes
      • Bretagne
      • Centre-Val de Loire
      • Grand Est
      • Nouvelle-Aquitaine
      • Occitanie
      • Pays de la Loire
    • Italia
      • Roma
      • Campania
      • Lombardia
      • Piemonte
      • Toscana
    • Spania
      • San Sebastian
    • Tyskland
      • Köln
      • Osnabrück
      • Perl Nennig
    • USA
      • New York
    • Kina
      • Hong Kong
  • Type mat
    • Italiensk
    • Spansk
    • Amerikansk
    • Indisk
    • Fransk
    • Meksikansk
    • Nordisk
    • Middelhavsmat
    • Pizza
    • Barbecue
    • Tapas
    • Hamburger
  • Prisklasse
    • Lav
    • Middels
    • Høy
  • Michelin
    • Bib Gourmand
    • En stjerne
    • To stjerner
    • Tre stjerner
  • Øvrig
    • Om bloggen
    • om bloggeren
    • Matguider
  • Kontakt
Uncategorized

Ciak – italiensk på liksom

December 30, 2015 December 30, 2015 Rune Grøsland1608 views
Utsiden av Ciak - In the kitchenUtsiden av Ciak - In the kitchen

Besøkt: 29.12.2015
Adresse: 15 Queen’s Road Central, Central, Hongkong
Webside: www.ciakconcept.com/home.htm

Det var mye jeg gjerne skulle teste ut i Hong Kong på kort tid, men siden jeg kun hadde tid til en enkel middag før jeg skulle ut flyplassen denne dagen falt valget på Ciak –  In the kitchen. Restauranten hadde har en stjerne i Guide Michelin, men når jeg sjekket opp på internett var menyen dominert av småretter, pasta og pizza og burde sånn sett være et kurant valg for et raskt måltid. Som mange andre av Hong Kongs restauranter har også Ciak tilholdssted på et kjøpesenter, i dette tilfellet på det eksklusive kjøpesenteret Landmark i Central-området i Hong Kong.

I italia er serveres pizza stort sett enten i rene pizzeriaer eller i veldig enkle spisesteder som gjerne har pasta og pizza. Ciak virket å være litt i sistnevnte kategori, men det er helt utenkelig at denne type spisesteder skulle bli tildelt en stjerne av Michelin. Med dette i minnet hadde jeg en sterk mistanke om at kriteriene for hva som er en stjernerestaurant varierer ettersom hvor man befinner seg i verden.

Utsiden av Ciak - In the kitchen
Utsiden av Ciak – In the kitchen

I det jeg satt meg ned ved bordet jeg hadde reservert slo det meg hvorlite italiensk dette stedet fremsto. Interiøret kunne like gjerne vært på det amerikanskinspirerte Fat Pig-stedet jeg spiste en pulled pork-burger kvelden i forveien. I alle fall hvis man hadde fjernet de importerte glassene med tomatsaus og pesto som fungerte som pyntegjenstander på utvalgte hyller i lokalet. Det var i det hele tatt lite ved både interiør og atmosfære som ga uttrykk for at dette var italiensk, selv om jeg mistenker at stedet kanskje ikke er helt enig med meg.

Men om miljøet krasjet, så var kanskje menyen mer gjennomført? Og til det er det bare å si både og, hverken eller. Menyen besto av pastaretter, pizza, småretter, dagens femretter og en liten seksjon for retter med hvit trøffel. Selv om pizza ofte lages på rendyrkede pizzeriaer med vedfyrt ovn er det i og for seg ikke uvanlig at mindre formelle spisesteder i Italia har både pasta og pizza og andre retter på menyen. Der det virkelig krasjer er når man streber hardt for å fremstille disse rettene som eksklusive.

For du skal lete lenge etter en italiener som hevder at pizza er noe annet enn enkel hverdagsmat. For hva skal man si om pizza med hvit trøffel rundt 2300 kroner? Selv om både pizza og hvit trøffel er aldri så italiensk hver for seg, så har kombinasjonen utrolig lite med italienske mattradisjoner å gjøre. Pizza er rustikt, trøffel er eleganse. Å blande dem gir ikke nødvendigvis verken eksklusiv eller fantastisk mat. Det blir litt som at en norsk restaurant skulle servert kneipbrød med norsk hummer og forsøkt å fremstille det som autentisk norsk mat med eksklusive råvarer.

Men hvis vi nå for en stund glemmer kulissene og tåpelighetene i menyen og fokuserer litt på maten, holder det da mål på Ciak? Jeg hadde tross alt med åpne øyne booket meg et bord på denne restauranten, og selv om jeg ikke hadde reflektert så veldig mye over det i forkant, var vel neppe forventningene sterke til at det var autentisk. Pizzaen som kom på bordet var godt stekt, hadde noe tykkere bunn og mer fyll enn sine italienske brødre. Når det er sagt var pizzaen ganske bra. Sprø skorpe, god spekeskinke og mye mozzerella. Selv om den vil falle litt igjennom om den skulle vært vurdert som italiensk pizza, skal det absolutt ikke underslåes at dette er en god pizza.

Pizza med parmaskinke, parmesan og ruccola
Pizza med parmaskinke, parmesan og ruccola

Men holder det med en helt ok pizza for å få en stjerne av Guide Michelin? I Hong Kong er det tydeligvis nok, men det hadde fremstått som absurd om dette stedet hadde vært en stjernekandidat noen som helst sted i Europa. Jeg skal komme tilbake til det i senere innlegg, men det er mye som tyder på at nivået for å stjernene ligger mange hakk lavere i Hong Kong enn i noen andre land jeg har besøkt.

Ciak -In the kitchen er omtrent like ekte som Las Vegas, men klarer man å glemme idiotien har begge noen godbiter som kan være verdt å få med seg.

PS! Jeg var så heldig å rett ved siden av en belyst reol med italienske hvitviner. I og for seg ikke noe galt i det, annet enn at det ga et litt merkelig grønnskjær på bildene.

En stjerneHong KongItalienskKinaMiddelsPizza
Rune GrøslandDecember 30, 2015
previous story

Vaaghals – lover mer enn de leverer

next story

Yat Lok – Stjernemat til lavpris

you might also like

And, purre og sitron

Hot shop – årets første nykommer

December 30, 2015 December 30, 2015
Mangalista-svin, grønnkål (og potetpuré)

Strand restaurant – en debutant

December 30, 2015 December 30, 2015
Andehjerter, jordskokk, tyttebær og buljong

Nemesis – solid nykommer

December 30, 2015 December 30, 2015

Recent Posts

  • RENAA – Eksepsjonelt bra
  • 2020 – Annus horribilis eller Annus mirabilis
  • Maaemo – Gjenoppstandelsen
  • Michelinguiden 2020
  • Restaurant Rest – suveren mat med minimalt matsvinn

Recent Comments

  • Rune Grøsland on Året 2017 – Oppsummert i tekst og bilder
  • Jepp Svenno racing him self :) on Året 2017 – Oppsummert i tekst og bilder
  • Rune Grøsland on Nahm – Første møte med Bangkok
  • Espen on Nahm – Første møte med Bangkok
  • Rune Grøsland on Eleven Madison Park – Med sykkel på en trestjerner

Archives

  • April 2021
  • December 2020
  • May 2020
  • February 2020
  • December 2019
  • November 2019
  • September 2019
  • May 2019
  • April 2019
  • February 2019
  • January 2019
  • December 2018
  • November 2018
  • October 2018
  • September 2018
  • August 2018
  • July 2018
  • June 2018
  • May 2018
  • April 2018
  • March 2018
  • February 2018
  • January 2018
  • December 2017
  • November 2017
  • October 2017
  • September 2017
  • August 2017
  • July 2017
  • June 2017
  • May 2017
  • April 2017
  • March 2017
  • February 2017
  • January 2017
  • December 2016
  • October 2016
  • September 2016
  • August 2016
  • July 2016
  • June 2016
  • May 2016
  • April 2016
  • March 2016
  • February 2016
  • January 2016
  • December 2015
  • November 2015
  • October 2015
  • September 2015
  • August 2015
  • July 2015
  • June 2015
  • May 2015
  • March 2015
  • February 2015
  • January 2015
  • December 2014
  • November 2014
  • October 2014
  • September 2014
  • August 2014
  • July 2014
  • June 2014

Categories

  • Uncategorized

Meta

  • Log in
  • Entries feed
  • Comments feed
  • WordPress.org